هفدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با حضور برخی از مسئولان کشوری، مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نمایندگان جامعه مصرف کنندگان، مدیران بنگاه های اقتصادی برتر در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، صبح روز ۹ اسفند در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد.

این همایش با هدف افزایش انگیزه و حساسیت در تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات برای رعایت حقوق مصرف کنندگان، افزایش اعتماد و ترغیب مصرف کنندگان به استفاده از کالاها و خدمات واحدهای دارای گواهینامه و تندیس، افزایش رقابت سازنده بین تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در جهت ارائه محصولات کیفی، تلاش در جهت برقراری قیمت عادلانه، تحویل به موقع و ارائه مطلوب خدمات پس از فروش و تشویق مصرف کنندگان به استفاده از کالای دارای نشان ملی استاندارد در روز نهم اسفند ماه هرسال که به عنوان روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است، برگزار می شود.
بنگاه های متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، طی فرآیند کلی زیر بررسی و انتخاب می شوند:
۱.    تهیه فراخوان و اطلاع  رسانی به واحدهای اقتصادی جهت ثبت نام متقاضیان
۲.    ثبت نام بنگاه های اقتصادی متقاضی از طریق وبسایت همایش
۳.    ارزیابی اولیه ثبت نام شرکت ها و احصاء پرونده های بنگاه های اقتصادی واجد شرایط
۴.    ارسال پرونده متقاضیان به حوزه های تخصصی سازمان
۵.    بررسی کارشناسی تقاضای شرکت ها، درخواست مدارک و استعلام از سازمان های ذیربط
۶.    دریافت گزارشات تحلیلی از حوزه های تخصصی سازمان
۷.    برگزاری جلسات کمیته فنی و شورای سیاستگذاری اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان و انتخاب بنگاه های برتر.

در فرآیند ارزیابی، از بین ۷۹۳ شرکت متقاضی، طی ۱۸ جلسه کمیته فنی و پنج جلسه شورای عالی اعطای گواهینامه و تندیس، ۱۳۲ شرکت به عنوان شرکت های منتخب دریافت گواهینامه و تندیس های رعایت حقوق مصرف کنندگان تشخیص داده شدند که از بین آن ها، تعداد ۲۸ شرکت حائز شرایط تندیس طلایی، ۲۵ شرکت حائز شرایط تندیس نقره ای، ۹ شرکت حائز شرایط تندیس برنزی و ۷۰ شرکت حائز شرایط گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان شده اند.

شرکت صنعتی پارس خزر در همایش امسال نیز، موفق به اخذ تندیس طلایی و لوح تقدیر رعایت حقوق مصرف کنندگان از جانب وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت گردید. این افتخار بزرگ را به اعضای محترم هیئت مدیره، مدیرمحترم عامل و تمامی کارکنان پرتلاش شرکت صنعتی پارس خزر تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان