نهمین مسابقه ملی بهره‌وری ایران ۲۴ دی ۹۶ با حضور اعضای هیات رئیسه و اعضای کمیسیون‌های اتاق بازگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران و تهران و همچنین مدیران ۳۰۰ بنگاه اقتصادی کشور برگزار شد.

این جشنواره با هدف اشاعه فرهنگ مدیریت بهره‌وری و افزایش توان رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی با قدردانی از  بهره‌ورترین مدیران ارشد شرکت‌های ایرانی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این رویداد که با حمایت معنوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود، در قالب ۴۰ صنعت به بررسی بهره‌وری کسب‌وکارهای اقتصادی در ۲ هزار بنگاه اقتصادی (در دوره زمانی ۵ تا ۹ سال) می‌پردازد تا شرکت‌هایی که بیشترین بهره‌وری را در مراحل مختلف فعالیت بنگاه خود داشته‌اند، معرفی و با  لوح تقدیر ویژه جشنواره ملی بهره‌وری برجسته شوند..

این مسابقه ملی در ۵ رویداد «مسابقه ملی بهره‌وری»، «مسابقه ملی بهینه کاوی»، «مسابقه ملی تجربه‌های موفق»، «مسابقه بهترین محل برای کار» و «مسابقه برترین توان اجرا» برقرار می‌شود که در نهایت ، رقابت اصلی میان۳۶۰ شرکت برگزیده انجام شد.

بر پایه این گزارش، فرآیند داوری این مسابقه توسط ۷۵۰۰ داور متخصص صنایع مربوطه و به‌صورت آنلاین انجام شد که نتایج این آرا  پس از برگزاری نشست کمیته علمی در سالن اجتماعات هتل پارسیان آزادی تهران اعلام  شد.

شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در گروه لوازم خانگی و در بخش بهره وری جزو برندگان این دوره قرار گرفت و موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر گردید.