باحضور مسئولین استانی و کشوری و برترینهای صنعت، در روز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۷ مصادف با ۲۲ مهر ۱۳۹۶، همایشی در جهت بزرگداشت روز جهانی استاندارد و تقدیر از برترینها در حوزه تولید باکیفیت و استاندارد در سالن اجتماعات بانک صادرات استان گیلان برگزار گردید. در این مراسم علاوه بر مدیران و معاونان اداره کل استاندارد گیلان، مصطفی رامندی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد جمعی از نمایندگان مجلس، برخی از مسئولان استانی از جمله مهندس فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت وهمچنین دکتر تطهیری مقدم، رئیس انجمن صنایع استان و جمعی از فعالان صنعتی و مدیران اقتصادی حضور داشتند.

در آغاز مراسم پس از سخنان مدیرکل و خوشامد گویی وی دکتر قربانی نماینده مردم شریف آستانه وکیاشهر و رئیس مجمع نمایندگان استان ضمن تقدیر وتشکر از برگزاری چنین مراسمی و نیز تشکر از واحدهای تولید کننده محصولات استاندارد درخصوص مقوله استاندارد واستاندارد سازی به ایراد سخنرانی پرداخت.

دیگر سخنرانان این همایش بترتیب دکتر مصطفی رامندی رئیس مرکز فناوری اطلاعات وارتباطات سازمان و مهندس غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی بودند که هریک ضمن تبریک این روز مهم وفرخنده وتقدیر از مدیران واحدهای تولیدی حاضر با تاکید براهمیت استاندارد وتلاش بیشتر در جهت ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی، دقایقی به ایراد سخنرانی پرداختند .

نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی از تلاشهای سازمان ملی استاندارد و اداره کل استاندارد گیلان در راستای فرهنگ سازی استاندارد قدردانی کرده و همگی به پویش سراسری خرید کالای استاندارد ایرانی پیوستند.

میهمان ویژه این مراسم، سرکار خانم پروانه معصومی از هنرمندان کشورمان بودند که پس از بیان سخنانی کوتاه، بر اهتمام بیشتر در جهت فراگیر شدن فرهنگ خرید کالای استاندارد ایرانی در بین مردم، تاکیدو با افتخار به پویش ملی خرید #کالای استاندارد ایرانی پیوستند.
شرکت صنعتی پارس خزر از واحدهای تولیدی نمونه استان گیلان، مفتخر به دریافت تندیس و لوح واحد نمونه استانی از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان شد که توسط مدیر محترم امور مهندسی شرکت، جناب آقای مهندس نجدی دریافت گردید.