مراسم بزرگداشت روزجهانی استاندارد ۲۰۱۸ باحضورمسئولین وباتقدیراز برترین های عرصه تولید و سرآمدان وبرگزیدگان حوزه استاندارد در رشت برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گیلان به مناسبت بزرگداشت روز جهانی استاندارد عصر امروز شنبه ۲۸ مهرماه ۹۷ از ۱۵ واحد تولیدی و خدماتی برتر و مدیران برگزیده ی کنترل کیفیت گیلان در رشت قدردانی شد. شرکت صنعتی پارس خزر نیز در این مراسم موفق به دریافت لوح و تندیس واحد نمونه استانی برای چندمین بار متوالی در طول سالیان متمادی فعالیت خود شد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم با تاکید بر لزوم رعایت معیارهای استاندارد در روند تولید و ارائه ی خدمات به تبیین نقش استاندارد در تحقق روند توسعه ی پایدار در کشور پرداخت و افزود: فعالیت در راستای معیارهای ترسیم شده از سوی استاندارد علاوه بر رفع مایحتاج داخلی، زمینه ی صدور کالاها را مهیا و پایه های اقتصاد ملی را در بستر عینیت بخشی به مولفه های اقتصاد مقاومتی تقویت می کند.
مسلم بیات با اشاره به تشکیل بیش از ۲۰۳ کمیته ی متناظر بین المللی استاندارد در استان‌های مختلف کشور و تدوین بیش از ۳۰ هزار استاندارد ملی در حوزه ی تولید کالا و ارائه ی خدمات اضافه کرد: این مهم رسالت مجموعه ی استاندارد ملی ایران را برای رونق تولید و ارتقاء کیفیت بیشتر می کند.

 

منبع: http://rasht.isiri.gov.ir